امروز:
فا | EN

کارخانه خانه سازی گیلان اولین و بزرگترین کارخانه سازه های بتنی در استان گیلان

هفتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله

news - هفتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله

هفتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ توسط  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود. موضوع اصلی این کنفرانس ” مدیریت خطرپذیری لرزه‌ای مناطق شهری”  است.

کنفرانس‌های بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله (SEE) به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای علمی در حوزه علوم مرتبط با زلزله در سطح جهان به شمار می‌روند. در این کنفرانس‌ها آخرین یافته‌های علمی و کاربردی در دامنه وسیعی از موضوعات مختلف مرتبط با زلزله‌شناسی، مهندسی زلزله و مدیریت خطرپذیری و بحران ارائه می‌گردند و فضای مناسبی برای بحث و تبادل نظر محققین، دست‌اندرکاران امور اجرایی و دانشجویان و سایر افراد علاقه‌مند به موضوع زلزله فراهم می‌شود.

پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله(IIEES)  به عنوان برگزارکننده این کنفرانس‌ها تاکنون موفق به برگزاری شش کنفرانس در فواصل زمانی چهارساله شده است. بعد از برگزاری کنفرانس ششم زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله (SEE6) در سال ۲۰۱۱، جهان شاهد رخداد چندین زمین‌لرزه ویرانگر بوده است. این رویدادها سبب توسعه علوم مرتبط با کاهش خطرپذیری لرزه‌ای و مدیریت بحران در حوزه‌های مختلف گردیده است. برگزارکنندگان هفتمین کنفرانس بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله (SEE7) تلاش دارند تا فضای مناسبی را برای ارائه آخرین دست آوردهای محققین داخلی و خارجی ایجاد و امکان به اشتراک گذاری و تبادل آخرین یافته‌ها و تجارب موفق را در حوزه‌های مختلف مرتبط با زلزله فراهم آورند.

برگزاری کارگاه‌های تخصصی و جلسات ویژه در رابطه با موضوعات روز علوم مرتبط با زلزله در کنار کنفرانس، از دیگر ویژگی‌های کنفرانس هفتم خواهد بود تا امکان بهره‌مندی بیشتر شرکت‌کنندگان در کنفرانس از موضوعات تخصصی مورد علاقه آنها فراهم گردد

تاریخ درج:
تعداد بازدید: 32